AK Parti’de teşkilatın yarısı değişecek, küskünlere görev verilecek

AK Parti’de kongre süreci bir yıl öne çekilirken, yeni partilere yaşanan kaymaları önlemek için bazı formüller ortaya çıktı. Kongrede teşkilat yönetimlerinin yarısına yakınının değişmesi beklenirken, küskün il ve ilçe başkanlarına görev verilmesi amaçlanıyor SİYASET Haberi Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun bu yılın sonuna doğru kuracakları partilere tabandan geçişleri önlemeye çalışan AKP yönetimi, teşkilatı sıkı tutmak..

AK Parti’de teşkilatın yarısı değişecek, küskünlere görev verilecek
Yazar : Tarih : Okunma : 214 views Yorum Yap
AK Parti’de kongre süreci bir yıl öne çekilirken, yeni partilere yaşanan kaymaları önlemek için bazı formüller ortaya çıktı. Kongrede teşkilat yönetimlerinin yarısına yakınının değişmesi beklenirken, küskün il ve ilçe başkanlarına görev verilmesi amaçlanıyor
SİYASET Haberi
Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun bu yılın sonuna doğru kuracakları partilere tabandan geçişleri önlemeye çalışan AKP yönetimi, teşkilatı sıkı tutmak için çeşitli formüller geliştirmeye çalışıyor.

BÜYÜK KONGRE 2020’DEAK Parti’nin son MKYK ve MYK toplantılarında 1 yıl öne çekilen kongre süreciyle ilgili sunum yapılırken, takvim de yeniden gözden geçirildi. Delege seçimlerinin bu ay sonuna kadar tamamlanacağı, aralık ayında belde kongrelerinin, ocak ayından itibaren de ilçe kongrelerinin başlayacağı bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eski il başkanları toplantısında büyük kongrenin 2020’nin sonuna doğru yapılacağını açıkladı. Erdoğan’ın, kongrelerle teşkilat yönetimlerinin yarısına yakınını değiştireceği belirtiliyor.

KÜSKÜNLERE DÖNÜŞCumhuriyet Gazetesi’nden Emine Kaplan’ın haberine göre, Teşkilatlarda yapılacak değişimde, kırgın ve küskün konumdaki eski il ve ilçe başkanlarına görev verilerek partiden kopmaların önlenmesi amaçlanıyor. 400’e yakın eski il başkanının bazılarının, önümüzdeki yıl yapılacak büyük kongrede 1450 delege arasında yer alması beklenirken, delege olamayanlara ise teşkilat yönetimlerinde görev verilmesi üzerinde duruluyor.
admin (semihkoken@gmail.com)