Anex’e Çağrı: Intourist Borçlarını Ödeyin!

Anex’e Çağrı: Intourist Borçlarını Ödeyin! Güney Ege bölgesinde faaliyet gösteren otelciler İntourist’i satın alan Anex Tour’un sahibi Neşet Koçkar’a, borçlarını ödeyin çağrısında bulundu. Özellikle son günlerde Intourist Rusya firması tarafından konaklama tesislerine yapılması gereken ödemelerde kesintiye gidileceği yönünde duyumlar üzerine otelciler alacaklarının kesintisiz ödenmesi konusunda İntourist’i alan Anex’in sahibi Neşet Koçkar’a çağrıda bulundu. Kısa adı..

Anex’e Çağrı: Intourist Borçlarını Ödeyin!
Yazar : Tarih : Okunma : 97 views Yorum Yap

Anex’e Çağrı: Intourist Borçlarını Ödeyin!

Güney Ege bölgesinde faaliyet gösteren otelciler İntourist’i satın alan Anex Tour’un sahibi Neşet Koçkar’a, borçlarını ödeyin çağrısında bulundu.

Anex'e Çağrı : Intourist Borçlarını Ödeyin!

Özellikle son günlerde Intourist Rusya firması tarafından konaklama tesislerine yapılması gereken ödemelerde kesintiye gidileceği yönünde duyumlar üzerine otelciler alacaklarının kesintisiz ödenmesi konusunda İntourist’i alan Anex’in sahibi Neşet Koçkar’a çağrıda bulundu.

Kısa adı GETOB olan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği öncülüğünde bir araya gelen otelciler birlikte hareket etme kararı aldı.

Bölge turizmcileri, İntourist Rusya’ya normalin altında fiyatlarla yer verilmesine rağmen kesilen Eylül-Ekim fatura bedellerinin ödenmemesinden duydukları rahatsızlığa dikkat çekti. Neşet Koçkar’ın duyarlılık göstermesini ve alacaklarının kesintisiz ödenmesini istiyorlar.

Kesinti Yapılması Kabul Edilemez

İşletmeciler, farklı isimler ve gerekçelerle alacaklarından kesinti yapılmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerinin altını çizdi. “Biz İntourist Rusya’ya zor zamanında destek olduk. Bu destek ve verdiğimiz hizmetin karşılığını İntourist’ten istemek en doğal hakkımız. Bazı duyumlarda alacaklarımızdan birtakım kesintiler yapılacağı söyleniyor. Bu başarısızlık olur. Bu yol seçilirse bizler de tüm bölge tesisleri olarak GETOB öncülüğünde birlikte hareket edeceğiz. Ve kontenjan verilmemesi dahil bir takım kararlar almak zorunda kalacağız. Bu durumdan zarar gören sadece biz olmayacağız. Bizlerin haklı talebini Sayın Neşet Koçkar’ın görmezden geleceğini düşünmüyoruz” açıklamasında bulundu.

admin (semihkoken@gmail.com)