Başkan Böcek’e film tepkisi!

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikayesinin anlatıldığı filmin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime girmesi konu hakkında çıkan tartışmaları alevlendirdi. 30 Ekim 2019 Çarşamba 17:53 Bu yıl Altın Portakal Film Festivali’nde terör suçundan cezaevinde olan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikâyesinin kısa film yarışmasında finale kalması tartışmaları beraberinde getirmişti. Bu tartışmaların ışığında Antalya Büyükşehir belediye..

Başkan Böcek’e film tepkisi!
Yazar : Tarih : Okunma : 171 views Yorum Yap

banner84

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikayesinin anlatıldığı filmin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime girmesi konu hakkında çıkan tartışmaları alevlendirdi. 30 Ekim 2019 Çarşamba 17:53

Başkan Böcek’e film tepkisi!

Bu yıl Altın Portakal Film Festivali’nde terör suçundan cezaevinde olan eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikâyesinin kısa film yarışmasında finale kalması tartışmaları beraberinde getirmişti.

Bu tartışmaların ışığında Antalya Büyükşehir belediye başkanı Muhittin Böcek’in göstereceği tavır kamuoyunca merakla bekleniyordu.

Kamuoyunda oluşan bu tepkiden sonra başkan Muhittin Böcek’in, filmin gösterimini iptal edeceği yönünde yaygın bir kanaat vardı.

Ancak Böcek filmin gösterilmesini iptal etmek yerine filmi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime girmesine karşı herhangi bir talimat vermedi.  

Vatandaşlar tepki gösterdi 

Tüm ülkede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çok önemli etkinlikler ile kutlanırken Altın Portakal Film Festivali’nde aynı tarihte PKK’nın siyasi kanadı olarak bilinen terör suçundan cezaevinden bulunan eski HDP genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın hikâyesini konu alan kısa film gösterildi.

Filmin festivale katılmasının tartışmaları devam ederken Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünde gösterime girmesi vatandaşlar arasında geniş yankı buldu.

admin (semihkoken@gmail.com)