Dilveren: “Koltuğa oturmaya değil, gönüllere dokunmaya geliyorum”

Merkez Mahallesi muhtar adayı Dilveren: “Koltuğa oturmaya değil, gönüllere dokunmaya geliyorum” Haber ve Fotoğraf: Yunus İçen Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 1976 yılında doğan ve yaklaşık 26 yıldır Kemer’de yaşayan Dilveren, merkez mahallesi muhtar adayı olarak açıklamalarda bulundu. Şu anda restoran işletmeciliği yapan Dilveren, adaylığı ve adaylık süreci hakkında şu değerlendirmelerde bulundu. Dilveren, Kemer’e geldiği günden bu..

Dilveren: “Koltuğa oturmaya değil, gönüllere dokunmaya geliyorum”
Yazar : Tarih : Okunma : 85 views Yorum Yap

Merkez Mahallesi muhtar adayı Dilveren: “Koltuğa oturmaya değil, gönüllere dokunmaya geliyorum”

Haber ve Fotoğraf: Yunus İçen

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 1976 yılında doğan ve yaklaşık 26 yıldır Kemer’de yaşayan Dilveren, merkez mahallesi muhtar adayı olarak açıklamalarda bulundu.

Şu anda restoran işletmeciliği yapan Dilveren, adaylığı ve adaylık süreci hakkında şu değerlendirmelerde bulundu.

Dilveren, Kemer’e geldiği günden bu yana değişik iş sektörlerinde çalıştığını söyledi.

Kemer’e gönülden bağlı olduğunu belirten Mehmet Dilveren, esnaflığının yanı sıra siyasete atılmadan önce dostlarıyla ve çevresiyle istişarelerde bulunduğunu kaydetti.

Dilveren, aslında kimsenin “çık muhtar adayı ol” demediğini adaylık kararını kendisinin verdiğini ifade ederek, “Merkez Mahallesi Muhtar adayı olmamdaki sebep koltuk sevdası veya maddiyat değil. Sadece merkez mahallesinde yaşayan halkımıza en iyi ve en hızlı hizmeti vermek istiyorum. Kemer’de yıllardır esnaflık yaptığım için tanımadığımız insan, kapısını çalmadığımız ev kalmadı. Tanıdıklarımız geldiğinde resmi kurumlarda tanıdıkların var mı diye soruyordu. Bütün resmi kurumlarda tanıdığımız var. Ama o kurumlara esnaf Mehmet olarak gitmek başka, muhtar Mehmet olarak gitmek başkadır.” dedi.

Resmi kurumlarla halkımın arasında köprü olmaya geliyorum

Merkez mahallesinde yaşayan halkın sorunlarını dinledikten sonra gerekli yerlere ivedi şekilde ulaştırmak amacında olduğunu yineleyen Dilveren, “Problemleri tespit ettikten sonra çözüm noktasında en hızlı şekilde çalışacağız. Bu mahalle sakinlere sözümdür. Ben, mahalle sakinlerimizle resmi kurumlar arasında köprü olmaya geliyorum. Biz bu yola baş koyduk. Merkez mahallesini özellikle turizm konusunda daha bir güzel mahalle yapacağız.” diye konuştu.

Mevcut muhtar Yusuf Salova ve diğer rakipleri hakkında da konuşan Dilveren, şöyle devam etti:

“Mevcut muhtarımız ve diğer rakiplerimle güze bir yarışın içerisine girdik. Bu bir hizmet yarışıdır. Merkez mahallesinde oturan insanlara kimin daha fazla hizmeti olacaksa, bu iş için kim daha fazla emek sarf edecekse o kazansın. Ben hayırlısı olsun diyorum. Ben muhtarlık ofisinde oturan bir muhtar olmayacağım. Zaten hareketli ve aktif bir insan olduğum için beni kimse kolay kolay muhtarlık ofisinde göremeyecek. Bu işler piyango çekilişi değildir. Bu bir seçimdir, yarıştır.”

Muhtar olursam kimse muhtarlığa evrak almaya gelmeyecek, biz kendilerine ulaştıracağız

Dilveren, merkez mahallesi sakinlerinin kendisinin başarılı olacağına inandıkları gün bu işin anahtarı kendisine vereceklerini anlatarak, “Yusuf Salova muhtarla bugüne kadar herhangi bir kötü anım olmadı. Bugüne kadar yaptığı hizmetlerden de bana bir fayda olmadı. Görmedim ve takip de etmedim açıkçası. Ben muhtar olursam eğer, eskiden çok farklı olacağız. Esnaf olduğum için Kemer’de bilmediğimiz ev yok. Biz bu işi alırsak eğer, kimse evrakını almak için muhtarlığa gelmeyecek. Kimin evrakı varsa aynı gün içerisinde sahibine teslim edeceğiz. Bir nevi postacı gibi olacağız. Vatandaş evde yoksa gün içerisinde tekrar uğrayıp o evrakı kendisine teslim edeceğiz ki daha sonra cezai durumla karşılaşmasın. Bu evraklar herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz. Biz bu işin parasına veya koltuğunda değiliz. Tek amacımız insanlara ivedi şekilde hizmet götürmek. İsteyen herkes istediği saatte bana ulaşabilecek. Asla boş durmayacağız. Herhangi birinin bize problem getirmesini beklemeyeceğiz. Sorunların ve sıkıntıların üzerine biz gideceğiz. Sorunları çözmek için var gücümüzle savaşacağız. Sonuçta turizm bölgesinde yaşıyoruz. Mahallenin çehresini değiştireceğiz ki, mahallemize gelen turistler mutlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Azalarıyla “Desteği verin hizmet bizden” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan Dilveren, sadece hizmet yapmak için bu yola çıktıklarını sözlerine ekledi.

Dilveren evli ve 5 çocuk babası olarak tanınıyor. 4 Ek

admin (semihkoken@gmail.com)