HAYALLER PARİS, GERÇEKLER KEMER

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran nam-ı diğer Plajcı Ahmet Ahmet Öncelik’in açıklamaları  oldu.“Battı bitti, küme düştü” denilen Kemerspor 2003’ü resmen bir mucizeyle dipten çıkarttı ve mucizeyi gerçekleştirmiş oldu.Hem de kimlere karşı…Birisi takımın adına lisans parasıyla Bar açmış, diğeri ise on bin TL alacağı için 250 milyar takıma icra göndermiş ve bu iki adamın tek geçim kaynağı..

HAYALLER PARİS, GERÇEKLER KEMER
Yazar : Tarih : Okunma : 1.422 views Yorum Yap

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran nam-ı diğer Plajcı Ahmet Ahmet Öncelik’in açıklamaları  oldu.
“Battı bitti, küme düştü” denilen Kemerspor 2003’ü resmen bir mucizeyle dipten çıkarttı ve mucizeyi gerçekleştirmiş oldu.
Hem de kimlere karşı…
Birisi takımın adına lisans parasıyla Bar açmış, diğeri ise on bin TL alacağı için 250 milyar takıma icra göndermiş ve bu iki adamın tek geçim kaynağı Kemerspor’muş…
Bu insanlara rağmen Plajcı Ahmet bir olay gerçekleştirdi ve bunu pek takdir eden yok sanırım.
Ben bu takımın Tekirovaspor zamanında görev aldım, ne kadar zor olduğunu, fedakarlık getirdiğini bilirim. Onun için Plajcı Ahmet’i ayakta alkışlıyorum.
Ama yetmez, bu takım Sadece Ahmet Öncelik kardeşimize ait değil. Bu takım Kemer’in takımı… Başkan Öncelik bu takımı isterse satar, isterse adını değiştirip kendi otel markasını vurur ama  o öyle istemiyor. Tek isteği gölge etmeyin ve takım maçlarını Kemer sahasında oynasın istiyor.
Bunu  bu takıma çok görmeyin. Vatandaş Tekirova’ya kadar gidip maç seyredeceğine gelsin kendi sahamızda oynasın. Lütfen futbola özellikle spora siyaset katmayın.
Çok değil daha geçen hafta burası için istenen izin encümen tarafından reddedilmiş, bunu asla tasvip etmiyoruz. Kemerspor Kemer’indir ve böyle kalacak. İnsanları bu gibi boş işlerle yormayın. Kemer’in adını Kemerspor başarıyla dalgalandıracaktır, buna canı gönülden inanıyorum…

Geçtiğimiz hafta Kemer Belediye Meclisi’nde güzel bir karar alındı. Büfelerle ilgili bu karar her ne kadar büfeci arkadaşlarımızı üzse de gerçek şeklin bu olması lazım. Haksız kazancın önüne başka türlü geçilemez ama bu karar alınırken göz ardı edilen başka bir gerçek daha var… Beldibi ve Göynük’te çığ gibi açılan dükkan kondular… Kimse “ben görmedim, duymadım, bilmiyorum, eskiden verilmiş” masallarına yatmasın, gerçekler kabak gibi ortada… Dümen suyuna siz de girdiniz Allah hayırlara çıkarsın ne diyelim.. Bununla ilgili bir yazı dizisi, belki dizi film bile yapılır diye düşünmekten kendimi alamıyorum…

Biz gazeteciler sevilmeyiz, sevilsek de göstermeliktir. Ne dostumuz vardır ne de candan sevenimiz… Onun için çok da kimseyi tınlamaz işimizi yaparız (bukalemunlar hariç).. 
Geçtiğimiz günlerde çok sevdiğim Hoca efendi ile ilgili arşivleri karıştırayım dedim. Bir de baktım ki bizim arşivlerde yok yok. Maşallah Hoca efendiyle aşkımız çok eskiye dayanıyor, o dönemde bile ona karşı bir çok haber yapmışlığım varmış. Devir değişti, adam geldi Kemer’in başına… Şimdi ahkam kesiyor. “Bu kadar paraya konser yaptınız, ettiniz” diye asıp kesiyor.
Arşiv kayıtlarına bir göz attığımda göze  2008 yılının Ağustos ayında yapılan İbrahim Tatlıses konseri geliyor. Be insaf hocam o zamanın parasıyla 120 milyar şimdiki parayla 1 trilyon 200 milyar. Maşallah hocam o zamanlar daha da ateşliymiş biz de bunu hatırlatalım dedik.
Hafıza-ı beşer bazen şaşar. İşte tam da bunun için söylenmiş olacak ki tam yerine rast geldi, biz de koymuş olalım….
Unutmadan Ramazan mübarek gün sizin de bacılarınız kardeşleriniz var. Onlara layık görmediğiniz sokak süpürge çöp işlerini bir kez daha düşünün veya bırakın Şehzade Osman onlara da iş bulsun. O kadar çok otele baskı yapıyor ki bazen müdürleri bile çileden çıkartan Şehzadenin başına Allah vere de bir hezeyan gelmeye…
Bu vesile ile Ramazan ayı, Türk ve İslam alemine birlik, beraberlik, barış ve siz biz olmayı hak eden kullarından olmayı nasip ve müesser eylesin..
Ayışığı’nın tüm karanlıkları aydınlatması dileğiyle…

admin (semihkoken@gmail.com)