Hdp Kemer Belediye Meclis Üyesi Adayı Gözaltına Alındı

Kemer ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 2 belediye meclis üyesi adayından biri olan Bergizar Sazak gözaltına alındı. Dün sabah saatlerinde polis tarafından Kemer Merkez Mahallesi’ndeki evinden alınan Sazak’ın, Ankara‘ya gönderildiği öğrenildi. Ankara’da Sosyal Güvenlik Kurumu‘ndan 2,5 yıl önce emekli olarak Kemer’e yerleşen Sazak’ın sendikal hareket içinde aktif olduğu, Memur Sendikalarından olan Büro Emekçileri Sendikası BES bünyesinde çalıştığı öğrenildi. HDP Kemer İlçe..

Yazar : Tarih : Okunma : 1.015 views Yorum Yap

Kemer ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 2 belediye meclis üyesi adayından biri olan Bergizar Sazak gözaltına alındı.

Dün sabah saatlerinde polis tarafından Kemer Merkez Mahallesi’ndeki evinden alınan Sazak’ın, Ankara‘ya gönderildiği öğrenildi. Ankara’da Sosyal Güvenlik Kurumu‘ndan 2,5 yıl önce emekli olarak Kemer’e yerleşen Sazak’ın sendikal hareket içinde aktif olduğu, Memur Sendikalarından olan Büro Emekçileri Sendikası BES bünyesinde çalıştığı öğrenildi.
HDP Kemer İlçe Başkanı Dursun Satıcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Belki sendikal çalışma döneminden bir suçlama vardır bilemiyorum, sonucu bekliyoruz” dedi.

HDP’nin Kemer’de belediye başkan adayı göstermediği, yalnızca iki meclis üyesi adayından oluşan listeyi, İlçe Seçim Kurulu’na verdiği, listedeki ilk ismin Bergizar Sazak, ikinci ismin ise Mehmet Karalarolduğu öğrenildi.

HDP Kemer İlçe Başkanı Dursun Satıcı, Belgizar Sazak’ın KESK’e bağlı bir sendikanın üyesi olduğunu ve 2014 yılında yapılan bir basın açıklaması nedeniyle hakkında soruşturma açıldığını öğrendiklerini, bunun üzerine de dün sabah gözaltına alındığını söyledi.  

admin (semihkoken@gmail.com)