TÜRKİYE KADER BUSE ACAR İÇİN AĞLADI

Haber ve Fotoğraf: Yunus İçen  Antalya’nın Kemer ilçesinde Ocak ayında yaşanan hortumda kaybolan Kader Buse Acar’ın kayboluşunun 100’üncü gününde gıyabi cenaze töreni düzenlendi. Üniversite öğrencisi Kader Buse Acar, 24 Ocak’ta Kemer’i vuran hortuma, annesi Ayla Akkın’ın kullandığı otomobilde yakalandı. Hortumun sürüklediği otomobil, Ağva Deresi’ne düştü. Ayla Akkın, suya kapılan araçtan çıkabildi; ama Kader Buse kayboldu…

TÜRKİYE KADER BUSE ACAR İÇİN AĞLADI
Yazar : Tarih : Okunma : 299 views Yorum Yap

Haber ve Fotoğraf: Yunus İçen 


Antalya’nın Kemer ilçesinde Ocak ayında yaşanan hortumda kaybolan Kader Buse Acar’ın kayboluşunun 100’üncü gününde gıyabi cenaze töreni düzenlendi.

Üniversite öğrencisi Kader Buse Acar, 24 Ocak’ta Kemer’i vuran hortuma, annesi Ayla Akkın’ın kullandığı otomobilde yakalandı. Hortumun sürüklediği otomobil, Ağva Deresi’ne düştü. Ayla Akkın, suya kapılan araçtan çıkabildi; ama Kader Buse kayboldu. Bugüne kadar çok sayıda ekip tarafından yapılan aramalara rağmen çantası, küpesi ve ayakkabısının teki dışında Kader Buse Acar’ın izine rastlanmadı.

Kader Buse Acar’ı arama çalışmalarının 97’inci gününde baba Ahmet Acar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kemer Sanayi Sitesi’ndeki camide cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılınacağını duyurmuştu.

Ahmet Acar, ‘Gıyabi cenaze namazına davet’ başlığıyla yaptığı paylaşımında, “24 Ocak 2019 tarihinde yaşanan hortum felaketinde kaybettiğimiz ve bugüne kadar bulunamayan kızımız Kader Buse Acar için 3 Mayıs Cuma günü Kemer Sanayi Sitesi Camii’nde cuma namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. Tüm eş, dost, akraba ve arkadaşlarımıza duyurulur. Ayla- Ahmet Acar’ ifadelerine yer vermişti.

Kader Buse Acar’ın kayboluşunun 100’üncü gününde Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze namazına katılacaklar önce Kemer Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Sanayi Camii’nde Cuma Namazı ve Öğlen Namazını kıldıktan sonra camii yanında kurulan alanda İlçe Müftüsü Recep Balaban tarafından Kader Buse Acar için gıyabi cenaze namazı kılınarak helallik istendi.

Cenaze namazı ardından okunan duada duygulanan baba göz yaşlarına hakim olamazken, cenaze ardından başsağlığı sırasında da anne Ayla Akkın Acar’da gözyaşlarına hakim olamadı.

admin (semihkoken@gmail.com)