Kemer Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı

Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, DSP’li meclis üyemiz İsmail Aka, CHP’li meclis üyeleri Ahmet Can ve Aslı Bayar Ulukapı mazeretlerinden dolayı katılmadı. Gündemin tek maddesi olan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere üç adet hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama aracı satın alınması ve T cetveline eklenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda konuşan..

Kemer Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı
Yazar : Tarih : Okunma : 329 views Yorum Yap

Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, DSP’li meclis üyemiz İsmail Aka, CHP’li meclis üyeleri Ahmet Can ve Aslı Bayar Ulukapı mazeretlerinden dolayı katılmadı.

Gündemin tek maddesi olan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere üç adet hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama aracı satın alınması ve T cetveline eklenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, söz konusu madde ile ilgili meclis üyelerine bazı bilgiler verdi.
Başkan Topaloğlu, kiralanan çöp toplama aracının 11 aylık maliyetinin 778 bin 800 lira olduğunu söyledi.

İki yıllık araç kiralama parasıyla iki tane yeni araç alacaklarını anlatan Başkanımız Topaloğlu, “Alacak olduğumuz üç aracın parasını yatırdık. Aracın tanesi 448 bin lira. Üç araç ise 1 milyon 346 bin 757 lira 30 kuruş. Biz bu parayı yatırdık. 28 Haziranda araçlarımızı teslim alacağız. Araç almada sıkıntı yok ancak T cetveline işlememiz için meclis kararı almamız gerekiyordu. Onun için meclisimizi olağanüstü topladık.” diye konuştu.

Başkan Topaloğlu, alınan kararın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Hükümet Caddesi asfalt çalışması tamamlanıyor

Merkez Mahallesi Hükümet Caddesi’ndeki yapımı devam eden asfaltlama çalışmaları hakkında da konuşan Başkanımız Topaloğlu, “Çalışmaları bizzat yerinde inceledim. İhale şartları var. İhale yapıldı. İhaleyi alan firma geldi. Firma en geç Cumartesi gününe kadar asfaltlama çalışmalarını tamamlayacak. İki tane de kasis yapacaklar. Ayrıca, Özkaymak Otelin önündeki bozuk yolunda düzeltilmesi için ihale yapılacak ve 15 Kasım’da ilk kazma vurulacak.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Festivali’nde Kemer büyük ilgi vardı

14-16 Haziran tarihlerinde yapılan “Türkiye Festivali”nde Kemer standına büyük bir ilgi olduğunu belirten Başkanımız Topaloğlu, “Kemer’e ilgi her zaman ki gibi büyüktü. Çok güzel bir ortam oluştu. Yaklaşık 133 bin 600 ziyaretçi vardı. Animasyon, güreş ve halk oyunları gibi gösteriler yapıldı. Tatil çekilişleri vardı. Kemer standı büyük ilgi gördü. Geçen seneki Türkiye Festivali’nde harcanan para 57 bin 500 dolar, bu sene ise 9 bin 778 dolar. Geçen sene yapılan işlerle bu sene yapılan işler aynı. Biz daha az parayla daha fazla tanıtım yaptık. Biz de belediye olarak ilçemizin tanıtımını gerektiği gibi yaptık. Daha güzel bir Kemer için tanıtıma önem veriyoruz. Bunun için de elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.” şekline konuştu.

admin (semihkoken@gmail.com)