“Örgütün, emekçinin adayıyım.”

CHP yaklaşan kongreler öncesinde Gül Ustaer, Kaş İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. İlçe kongre takvimlerinin belli olduğu CHP Antalya ilçe örgütlerinde başkan adayları da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Bu adaylardan birisi de CHP Kaş İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Gül Ustaer. Ustaer, yaptığı bir açıklama ile adaylığını duyurdu. “Yerel ve genel seçim süreçlerinde daima mücadele verdiğim..

“Örgütün, emekçinin adayıyım.”
Yazar : Tarih : Okunma : 132 views Yorum Yap

CHP yaklaşan kongreler öncesinde Gül Ustaer, Kaş İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

İlçe kongre takvimlerinin belli olduğu CHP Antalya ilçe örgütlerinde başkan adayları da yavaş yavaş belli olmaya başlıyor.

Bu adaylardan birisi de CHP Kaş İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Gül Ustaer. Ustaer, yaptığı bir açıklama ile adaylığını duyurdu. “Yerel ve genel seçim süreçlerinde daima mücadele verdiğim hatta milletvekili aday adaylığı sürecinde Antalya’nın 19 ilçesinde sizleri temsil etme onurunu yaşamış bir kızınız sıfatı ile bugün Cumhuriyet Halk Partisi Kaş ilçe başkan adayı olarak karşınıza çıkıyorum.” diyen Ustaer, “Bizim çıkış noktamız Kaş’ın geleceğini şahsi çıkar ve menfaatlerin, bireysel siyasetin, küçük olsun benim olsun anlayışının dışına taşımak, Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü sahada daima aktif tutmak.” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK İLÇE BAŞKANININ GÖREVİDİR

Hükümetin tanzim satış uygulamaları ile çiftçinin belini bükerken, milletvekillerin gerek basında gerekse TBMM’de ellerinden geldiğini yaptıklarını belirten Ustaer, buna karşılık CHP ilçe başkanlığının çiftçilerin yaralarını sarmak adına hiçbirşey yapmadığını söyledi. “Bizim hedefimiz çiftçi kardeşlerimize gerek hükümet politikaları gerek doğal adetler nedeniyle gördüğü zararlardan “merak etmeyin sizin arkanızda Cumhuriyet Halk Partisi var, biz  varız”  demektir.” diyen Ustaer, “Bizler daima Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara giden yolda attığı adımların mimarı olduk,” dedi.

KAŞ’I NASIL KAYBETTİK?

Açıklamasında yerel seçimlerde Kaş’ta aday belirleme sürecine de yer veren Gül Ustaer, “31Mart Yerel seçimlerinde Kaş’ın kaybedilişi, tüm Kaş halkının olduğu gibi Antalya hatta Türkiye’de üzüntü ile karşılandı. Tek soru vardı; Kaş’ı nasıl kaybettik?” diye sorarak, “Kaş halkının taleplerinin okunamaması, ülkece Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti örgütleri ile kurulan gücümüze güç katan Millet İttifakının Kaş’ta kurulamaması, ortak aday görüşmelerinde şeffaf bir biçimde Kaş’ı ve Kaş halkını temsil edecek kişi ile ilgili bir birlik sağlanamaması, aday belirleme sürecinde kararsızlık ve kargaşa ile Kaş’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin tartışılır hale getirilmesi ve sürecin çok uzatılması aday belirleme sürecinde yaşadıklarımızdır.” tespitlerinde bulundu. Aday belirleme sürecinden sonra da ciddi organizasyon sorunları ve iletişim kopuklukları olduğunun altını çizen Ustaer, “Fatura adayımıza, Kaş Halkına ve ittifakın kurulamayışına kesilmeye çalışılsa da, ilk günde söylediğim gibi, bu sorumluluğu alması gerekenler bilinmektedir.” dedi.

admin (semihkoken@gmail.com)